Studia w UK

Dostaję coraz częściej pytania o studia w UK. Postanowiłem więc na nie odpowiedzieć i opisać moje doświadczenia. Obecnie (2013) jestem studentem drugiego roku Computer Science (CS lub CompSci) na Aberystwyth University (AU). Studiuję na kierunku Open Source Computing (OSC).

Nie orientuję się za bardzo, jak wyglądają studia w Polsce, jakie zasoby i media są ogólnodostępne, a jakie na wybranych uczelniach. Dlatego będę opisywał swoje wrażenia, zamiast porównywać studia w UK ze studiami w PL.

Poniżej lista wątków, które zamierzam poruszyć:

Lista nie jest chronologiczna, postaram się publikować nowy artykuł przynajmniej raz na tydzień, w piątek rano.

Jeśli będę musiał coś dopisać do danego tematu, po zrobieniu aktualizacji, będę zmieniał URL posta, tak by każdy kto śledzi mnie w RSS mógł to zaobserwować w swoim kliencie, na koniec adresu dopiszę ostatnią datę aktualizacji. Aktualizowany wątek niekoniecznie będzie pojawiał się na końcu posta, więc jeśli jesteś zainteresowany/a zmianą proszę pobieżnie przejrzeć temat.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zadaj je w komentarzu.

2 comments

    1. Da się utrzymać samodzielnie, ale wymaga to oczywiście pracy, wytrwałości, da się znaleźć stałą pracę, można pracować na uczelni, dla fabryki jogurtów, jest mnóstwo hoteli i pubów. Miesięczne koszty teraz drastycznie spadają, bo drastycznie spada liczba studentów, na 1. roku płaciłem za pokój £75/tydz, teraz można spokojnie znaleźć za £50, za rok będzie jeszcze taniej bo otworzą nowy campus z mieszkaniami. Stypendium to ok. £330-£340 na semestr, jedno stypendium wystarcza ok. na jedzenie na jeden semestr, niektórzy potrafią gotować więc kupują rzadziej, gotują więcej, inni kupują pączki za £1.5 więc wiadomo, drożej im wyjdzie.

Leave a Reply